
Lees verder
Dr. Kilian Bennebroek Gravenhorst is organisatieadviseur bij PlusPulse en associé bij Sioo. Hij is gespecialiseerd in complexe veranderingen en gefascineerd door de vraag hoe mensen daarin een betekenisvolle rol kunnen vervullen. Hij schreef onder andere het boek Beweging in veranderende organisaties.
Meer over Kilian Bennebroek GravenhorstIn 'Beweging in veranderende organisaties' bespreekt Bennebroek een stapsgewijze aanpak voor het werken met vragenlijsten in organisaties. De aanpak wordt geïllustreerd met voorbeelden uit zijn eigen praktijk die laten zien hoe het niet moet, hoe het wel moet en waarom. Naast deze voorbeelden bevat het boek een uitgebreide case waarin het werken met een vragenlijst een integraal onderdeel is van het ontwikkelingsproces van een organisatie. Ook wordt ingegaan op relevante theorie en op leerervaringen voor adviseurs en mensen in veranderende organisaties die met de interventie werken. Het boek is bestemd voor organisatieadviseurs en mensen die vanuit een andere rol geïnteresseerd zijn in het verantwoord en effectief inzetten van vragenlijsten voor het verwerken van veranderingsprocessen.
Steeds vaker zetten organisaties vragenlijsten in voor het achterhalen van informatie. Met behulp van de lijsten wordt bijvoorbeeld bekeken of medewerkers tevreden zijn over hun werk, hoe klanten worden bediend of wat de sterke en zwakke kanten van de organisatie zijn. Daarna volgen meestal vragen als hoe verder, welke acties kunnen worden ondernomen en wat zijn manieren om tot verbetering te komen. Een enquête houden is relatief eenvoudig, maar hoe maak je nou effectief gebruik van de uitkomsten? Juist daarover gaat dit boek.