Gratis boekenweekgeschenk bij een bestelling boven de €15,- (geldt alleen voor Nederlandstalige boeken)

Wegwijzers in oude en moderne kunst, 1918-1965

Kunstkritiek van Niehaus, Hammacher, De Gruyter en Engelman

Paperback Nederlands 2017 1e druk 9789462081406
Verwachte levertijd ongeveer 2 werkdagen

Samenvatting

Kort na de Eerste Wereldoorlog treden enkele jonge, getalenteerde kunstcritici op de voorgrond die een heel eigen geluid laten horen. In niet mis te verstane bewoordingen schrijven ze over tentoonstellingen van oude en moderne kunst. Kasper Niehaus, A.M. Hammacher, W. Jos. de Gruyter en Jan Engelman gelden in Nederland dan ook niet voor niets als gezaghebbende critici.

Of ze zich nu uitlaten over de cryptisch aandoende beeldtaal van Hieronymus Bosch, het abstracte werk van Piet Mondriaan of de experimenteerdrift van CoBrA, ze weten de lezer steeds weer mee te nemen in hun speurtocht langs kwalitatief sterke of juist zwakke(re) kunstwerken. In vijftig, niet eerder epubliceerde teksten zijn zij betrouwbare gidsen die ook de lezer van nu wegwijs weten te maken in de kunstwereld.

Peter de Ruiter is als universitair docent Moderne en hedendaagse kunst verbonden aan de Rijksuniversiteit Groningen.

Hans Ebbink is eind- en beeldredacteur van de reeks Kunstkritiek in Nederland.

Specificaties

ISBN13:9789462081406
Trefwoorden:moderne kunst
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:288
Druk:1
Verschijningsdatum:18-5-2017
Hoofdrubriek:Kunst en cultuur
ISSN:

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Over Peter de Ruiter

Peter de Ruiter (1960) heeft een neus voor technische ontwikkelingen die het leven van mensen verbeteren of veraangenamen. Daar maakt hij boeken over en houdt workshops.

Andere boeken door Peter de Ruiter

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Wegwijzers in oude en moderne kunst, 1918-1965