Waanzinnige ideeën tot leven wekken

Paperback Nederlands 2026 1e druk 9789493480346
€ 27,99
Nog niet verschenen, verwacht op 25-11-2026

Samenvatting

Veel mensen lopen rond met een waanzinnig idee dat ze maar niet uit hun hoofd krijgen. Maar hoe verwezenlijk je zo'n idee? Waar begin je? Wat doe je als de moed je in de schoenen zakt bij de eerste tegenslag? En hoe zorg je dat er straks mensen zijn die op jouw idee zitten te wachten?

In Waanzinnige ideeën tot leven wekken neemt Raimke Groothuizen de lezer mee in een hervertelling van Frankenstein, verteld vanuit het perspectief van Igor. Daarin laat ze zien hoe een maker leert om zijn eigen idee te omarmen.
Aan de hand van vijf elementen uit het verhaal, het Monster, de Maker, het Laboratorium, het Publiek en de Helper, deelt zij praktische handvatten voor ideeënrealisatie. Met theorie, praktische tips en de aanpak die de auteur zelf hanteert. Daarnaast delen tien inspirerende makers in openhartige gesprekken hoe zij hun bijzondere ideeën daadwerkelijk in de wereld zetten.

Een succesformule voor waanzinnige ideeën bestaat niet, maar van de fouten en successen van anderen valt veel te leren. Een boek voor iedereen die impact wil maken, maar regelmatig vastloopt op uitvoering, draagvlak of afmaken.

Specificaties

ISBN13:9789493480346
Trefwoorden:leven
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:144
Druk:1
Verschijningsdatum:25-11-2026
Hoofdrubriek:Algemeen management

Over Raimke Groothuizen

Raimke Groothuizen werd op Radio 1 'de beste docent van de beste hogeschool van Nederland' genoemd. Met enthousiasme, humor en een licht rebelse aanpak maakt ze zware materie luchtig bespreekbaar. Ze schrijft en spreekt over ideeënrealisatie en verbeeldingskracht: hoe je een waanzinnig idee niet alleen bedenkt, maar ook echt tot leven wekt. Haar boek Hoe word ik een on(der)wijs goede teamleider? behaalde de Top 10 van Managementboek. In 2024 werd Raimke genomineerd voor de Vrouw in de Media Award, en op TEDxTilburg sprak ze over het tot leven wekken van waanzinnige ideeën. Ze is docent Communicatie bij Avans Hogeschool, waar ze studenten niet onderschat maar zelfvertrouwen geeft. Studentenwelzijn ligt haar na aan het hart, en datzelfde principe past ze toe op teams en organisaties: mensen haken niet af door gebrek aan ideeën, maar doordat die ideeën stranden.

Andere boeken door Raimke Groothuizen

Managementboek Top 100

€ 27,99
Verwacht op 25-11-2026

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Waanzinnige ideeën tot leven wekken