Rino Schreuder (1957) adviseert en begeleidt bedrijven in de praktijk van talent- en management development.
Meer over de auteursThemacahier Management Development voorjaar 2018 - De context van MD
Tijdschrift voor talent- en managementontwikkeling
Paperback Nederlands 2018 1e druk 9797090076763Samenvatting
Thuiskoks kennen het verschil: voor een geslaagd gerecht moet je het recept kennen èn ervaring hebben in de keuken. Je kunt ook alleen een kookboek bestuderen. Gaan eten bij iemand met een kookboek? Misschien. Een etentje bij iemand met veel kookervaring? Graag!
In MD en HRD doen we er goed aan om het verschil tussen context-vrij en context-gebonden leren goed in de gaten te houden. Een (klassieke) managementopleiding kun je zien als een kookboek: je kent een aantal recepten en ingrediënten, maar de praktijkcontext en het bijbehorende vallen en opstaan moeten nog komen. Tijdens een proefperiode, projectopdracht of action learning-traject is de context juist allesbepalend, en zijn recepten slechts een aanvulling.
Voor dit themanummer verzamelden we een aantal artikelen over de context van MD. Dat vinden we nodig, omdat MD-programma’s of -trajecten soms teveel op een kookboek lijken: geïsoleerd van de praktijk, zonder context, en leidend tot een onterecht gevoel van beheersing van de materie.
Specificaties
Lezersrecensies
Over Manon Ruijters
Over Saskia Maarse
Over Elmira Nijhuis
Inhoudsopgave
Rino Schreuder
Interview – Manon Ruijters: Leren in Verandering
Carine Leemereise en Simon Noorman
Van Content naar Context & Curation
Lineke Stolker
Evalueren van MD-trajecten: context, context, context
Wouter Hoogenboom
Interview – Steven Van Belleghem: De manager van overmorgen combineert menselijke en kunstmatige intelligentie
Rino Schreuder
Software update voor managers?
Cor Vink
Werken met verschillende culturen is een kwestie van schakelen
Saskia Maarse
Waarom managementteams zo vaak mislukken
Elmira Nijhuis
Boekbespreking – Leadership Agility
Ledennieuws
Signalering – Internationale MD-publicaties
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan