Moord en ander ongemak in Leeuwarden 1975-2015
Gebonden NL 2026 1e druk 9789083655352Samenvatting
In dit boek staan de verhalen van nabestaanden van personen die door een geweldsmisdrijf of door een tragisch incident om het leven zijn gekomen centraal. Het zijn verhalen over een ontnomen jeugd, verdriet, voorbije levens en verstoord geluk. Naast de verhalen krijgen de slachtoffers door uniek beeldmateriaal uit veelal privé collecties tevens een gezicht. Ook haalt de auteur eigen herinneringen op en worden achtergronden vanuit archiefstukken beschreven van plaatsen delict of andere relevante onderwerpen.
In de vijftien hoofdstukken worden ruim twintig opzienbarende zaken uitgebreid besproken, zoals de ‘dubbele moord’ op Hylke de Wit en Peter Jaenicke in de Singelstraat, de roofmoorden op Theo de Roos en Johan de Jong, de brand op de Kelders, de tragische dood van Mient Peper door een vuurwerkbom, de kermismoord op Henk Glim, de onopgeloste moorden op Roelof Steinvoorte en Tevfik Igli, maar ook de verhalen over René Bonst en Willem Vonk, twee mannen die in Leeuwarden door politiekogels om het leven kwamen.
In het afsluitende hoofdstuk 16 staan 58 zaken uit de periode 1975 tot 2015 op een rij. Bekende, opgeloste zaken, waaronder de zogenaamde ‘Paloeloe-moord’, maar ook onbekende, onopgeloste zaken, zoals de mysterieuze moord op Abdullah Bilgin.
De lezer van dit even opzienbarende als aangrijpende boek wordt meegenomen in het ondragelijke leed dat ontstaat na de dood van een dierbare door moord of doodslag of door een alles verwoestende brand.
Specificaties
Vaak samen gekocht
Anderen die dit kochten, kochten ook
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan

