Geschiedenis geven
Praktische vakdidactiek en vakinhoud voor het kleuter- en lager onderwijs in Vlaanderen
Paperback NL 2027 2e druk 9789465070919Samenvatting
'Geschiedenis geven helpt je te doen wat de titel belooft: geschiedenis geven. Op een verantwoorde, goed onderbouwde en inspirerende wijze helpen de auteurs je daarin graag op weg.
Dit boek biedt een totaalpakket voor leerkrachten in het Vlaamse kleuter- en lager onderwijs. Het boek dompelt je niet alleen onder in de geschiedenis van de prehistorie tot en met de hedendaagse tijd, het biedt leerkrachten ook praktische kennis over didactiek voor het vak geschiedenis. Je vindt er talloze verrassende ideeën voor geschiedenislessen volgens de minimumdoelen geschiedenis.
'Geschiedenis geven' is overzichtelijk opgezet in 10 hoofdstukken. Ieder hoofdstuk heeft dezelfde indeling: vakdidactiek, achtergrondinformatie en lessuggesties. De vakdidactische hoofdstukken helpen om geschiedenis begeesterend tot leven te brengen en historische denkvaardigheden bij kinderen te ontwikkelen. Vanaf hoofdstuk 2 wordt er aandacht besteed aan de geschiedenis van België, maar ook van andere regio’s. De achtergrondinformatie is helder en duidelijk en legt steeds de link naar de wereld van vandaag. Er is ook veel aandacht voor de lespraktijk, met uitgewerkte lessuggesties en lesideeën die je helpen om de nieuwe minimumdoelen in de praktijk te brengen.
Over de auteurs
Sven De Maertelaere studeerde geschiedenis aan de UGent en behaalde daar ook zijn aggregaatsdiploma. Hij gaf eerst les in het secundair onderwijs, zowel in ASO, TSO en BSO- richtingen. Na 10 jaar maakte hij de overstap naar de Arteveldehogeschool. Naast geschiedenis specialiseerde hij zich ook in erfgoededucatie en thematisch werken in het lager onderwijs.
Fien Lauwaerts studeerde geschiedenis aan de UGent, waar ze ook haar lerarendiploma behaalde. Na een job als redacteur voor het Archief voor Onderwijs, een beeldbank voor leerkrachten, en een praktijkassistentschap geschiedenis aan de KU Leuven, is ze nu docente 'geschiedenis' en 'ICT' in de opleiding lager onderwijs aan de Arteveldehogeschool.
Lieke Vincent studeerde geschiedenis aan de UGent en vervolledigde het met een lerarendiploma. Haar ervaring in geschiedenisonderwijs deed ze voornamelijk op in het secundair onderwijs. Vandaag combineert ze een opdracht aan de Erasmushogeschool in Brussel, als lector 'geschiedenis' in de opleiding lager onderwijs, met een functie als lector 'geschiedenis' binnen de opleiding kleuteronderwijs en secundair onderwijs aan de HOGENT.
Specificaties
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan
