De atheist is een beetje dom
Paperback NL 2013 1e druk 9789491026683Samenvatting
Dit boek maakt duidelijk dat het methodologisch naturalisme lijnrecht staat tegenover Bijbels geloof. Dit naturalisme gaat ervan uit dat alles te verklaren is uit natuurlijke oorzaken en Bijbels geloof zegt dat je verstaat dat het zichtbare is ontstaan uit het niet-zichtbare. De één sluit God uit als verklaring van alles wat is ontstaan en de ander zegt juist dat de onzichtbare God alles heeft doen ontstaan.
Aangezien de uitgangspunten uitsluiten dat men de standpunten van de ander kan delen, is een discussie zinloos.
Wat beide partijen kunnen doen, is proberen de argumenten van de ander te bestrijden vanuit diens uitgangspunten. Voorbeeld: indien een naturalist zegt dat in het begin vóór de Big Bang "iets" ontstond uit het niets, dan is dat strijdig met het methodologisch naturalistisch uitgangspunt dat iets verklaarbaar moet zijn uit een natuurlijke oorzaak.
Je kunt als creationist de atheïst, humanist en evolutionist, die uitgaan van het naturalisme, dus niet bestrijden door uit te gaan vanuit je eigen uitgangspunten, maar wel vanuit zijn eigen beginselen waarin hij gelooft.
De atheïst probeert op zijn beurt hetzelfde te doen met de standpunten van de creationist. Dat is fair. Echter, de argumenten moeten wel steekhoudend en logisch zijn... In dit boek worden de atheïstische standpunten getoetst aan het methodologisch naturalisme. De argumenten van de atheïst die probeert de standpunten van de creationist te weerleggen, worden getoetst aan de rede, de logica en het Bijbels geloof.
De auteur is mede-oudste en leraar in een evangelie gemeente in Noord Holland. Hij heeft over verschillende onderwerpen geschreven, zoals: geloofsopbouw, geestelijke strijd, Israël, de gemeente van Jezus Christus, de eindtijd, alverzoening, Rooms-katholicisme, gereformeerde leringen, islam, satanisme, humanisme en atheïsme.
Specificaties
Lezersrecensies
Vaak samen gekocht
Anderen die dit kochten, kochten ook
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan