OnlineMagazine
Platform voor business professionals
Filteren
2
Recensies
Recensies van Managementboek zijn onafhankelijk en geverifieerd. Ze komen tot stand in direct contact met onze redactie.
2 resultaten
recensie
Coaching en trainen
11 juni 2008
Mirjam Windrich
3-5 minuten leestijd
De betekenis van het woord 'coaching' houdt in principe al iets strategisch in. Het gaat om een beweging, het gaat (veelal) om concreet handelen en actie ondernemen. Een coachingsproces vindt plaats gedurende een bepaalde periode waarin men van A naar B gaat, waarin men een of meerdere doelen wil bereiken. Van te voren wordt een plan gemaakt, een strategie geconcipieerd. 'Strategisch coachen' is dus eigenlijk een beetje dubbelop. 'Het handboek strategisch coachen' is daarmee gewoon een handboek coaching, maar daarom niet minder verplichte kost voor een ieder die het vak goed wil beheersen.
recensie
Leiderschap
3 juni 2008
Mirjam Windrich
3-4 minuten leestijd
'Coachen op competentieontwikkeling' is een handzaam boekje dat door middel van gespreksweergaven inzicht geeft in de praktijk van een coach. Hierbij is het gedrag van de coach wat te weinig toegelicht en uitgelicht. Desondanks hebben Marijke Lingsma en Marcel Scholten een goede leidraad gegeven waarin op inzichtelijke wijze de belangrijkste begrippen uit de coachingwereld aan de orde komen.