
George van Houts (1958) werkte voor televisie (RAM, Kanniewaarzijn), was te horen op de radio (Radio Bergeijk), maakte cabaret (o.
Meer over George van HoutsDoor de bank genomen
Ons geld- en bankenstelsel: een verbijsterend drama over schulden, woekerwinsten, groeiende ongelijkheid en politieke onwil
Paperback Nederlands 2016 1e druk 9789021403076Samenvatting
George van Houts is geen econoom, maar een theatermaker die zelf alles uitzocht over ons geldsysteem. Dit boek is een verslag van de theatrale zoektocht van een ‘muppet’ (een klant in bankterminologie) naar de knap verhulde waarheid over hoe ons geld werkt, wie er de baas is, wie de lasten dragen en wie er schathemeltje rijk van worden.
De volgende vragen komen aan bod:
- Kunnen we ons geld niet zelf maken?
- Wat is toch de bedoeling van ‘rente’?
- Waarom zijn banken Too Big To Fail en Too Big To Jail?
- Waarom doet de politiek niets aan de misstanden?
- Waarom zweeft er een nog altijd groeiende sprinkhanenwolk van 5000 miljard euro per dag over de aardbol op zoek naar rendement terwijl wij krom liggen onder bezuinigingen?
Specificaties
Lezersrecensies
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan