Revisor 45

Paperback NL 1e druk 9789025319397
14,50
Nog niet verschenen, verwacht op 03‑09‑2025

Samenvatting

In 1977 vroeg De Revisor tientallen schrijvers om een zelfportret te tekenen. Thomas Heerma van Voss, oud-redacteur van De Revisor, diepte deze schrijversportretten op uit het archief van het Literatuurmuseum en sprak een aantal van de schrijvers: hoe kijken zij terug op hun zelfportret en hun carrière? Nu zijn deze interviews gebundeld in De prullenmand heeft veel plezier aan mij.

Voor deze door Das Mag ondersteunde special in samenwerking met het Literatuurmuseum vroegen we een nieuwe generatie schrijvers om zichzelf te tekenen. In zowel taal als beeld namen zij zichzelf onder de loep: hoe zien ze zichzelf? Welke verhalen vertellen ze en waarom? Nemen ze zichzelf serieus of zijn ze niet vies van wat zelfspot? En waar vindt hun schrijverschap plaats, in hun bovenkamer of aan een bureau, eventueel in gezelschap van een afgehakte kop op sterkwater? Of staan ze midden in de wereld, op straat, in Snackbar Europa? De Revisor 45, ‘Het zelfportret’, is een tijdsdocument, een momentopname van ons schrijverslandschap anno 2025.

Met: Mahat Arab, Simone Atangana Bekono, Lev Avitan, Robin Block, Julie Cafmeyer, Corinne Heyrman, Lena Kurzen, Manik Sarkar, Ludwig Volbeda, Eline van Wieren en meer dan 80 zelfportretten van toonaangevende schrijvers en dichters van dit moment, onder wie Adriaan van Dis, Anneke Brassinga, Maartje Wortel, Alfred Schaffer en Lize Spit.

Specificaties

ISBN13:9789025319397
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:88
Uitgever:Querido
Druk:1
Verschijningsdatum:3-9-2025

Managementboek Top 100

Rubrieken

    Personen

      Trefwoorden

        Revisor 45