De zin en onzin van emoties
Paperback Nederlands 2010 1e druk 9789035133402Samenvatting
'Doe niet zo emotioneel,' klinkt het vaak afkeurend als iemand in snikken uitbarst of met luide stem tekeergaat. Maar wat wordt met deze reactie gesuggereerd? Is emotionaliteit een teken van instabiliteit of irrationaliteit? En waarom roept dat dan weer een negatieve reactie bij de ander op?
Emoties worden vaak gezien als irrationele, onbewuste krachten waar we weinig inzicht in en controle over hebben. In De zin en onzin van emoties beargumenteert Agneta Fischer dat emoties veel rationeler zijn dan we vaak denken. Emoties zijn zinvol en geven ons inzicht in wat onze doelen en motieven zijn.
In dit boek worden op basis van inzichten uit recent wetenschappelijk onderzoek allerlei aspecten van ons emotioneel functioneren beschreven, zoals emotieregulatie, de rol van emoties in beslissingen, emotionele besmetting en man-vrouwverschillen in emoties. Hierbij wordt ook afgerekend met verschillende populaire opvattingen, zoals het idee dat vrouwen emotioneler zijn dan mannen of het idee dat emoties oncontroleerbaar zijn.
Specificaties
Lezersrecensies
Inhoudsopgave
2. Alledaagse en wetenschappelijke opvattingen over emoties
3. Cultuur en emotie
4. Emotionele intelligentie
5. Emoties, oordelen en beslissen
6. Emoties onder de duim
7. Emoties als cement voor sociale relaties
8. Collectieve emoties
9. Vrouwen van Venus en mannen van Mars? Sekseverschillen in emoties
10. Conclusie, emoties in analyse
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan