Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20
,

Marketing tegen armoede

Paperback Nederlands 2010 1e druk 9789043018753
Dit product is niet leverbaar

Samenvatting

Armoede is het sociale probleem van de 21e eeuw. Bijna de helft van de wereldbevolking moet rondkomen van minder dan $2,50 per dag. Daar komt bij dat de ongelijkheid tussen rijk en arm wereldwijd groeit; de kloof tussen de rijkste en de armste landen van de wereld wordt elk jaar groter, en ook de afstand tussen rijk en arm binnen de meeste landen neemt toe. Bij dit alles helpt de wereldwijde economische crisis natuurlijk niet mee.

Philip Kotler neemt deze handschoen op, samen met expert Nancy Lee, met wie hij eerder het boek 'Social Marketing' schreef. In dit nieuwe boek past hij (sociale) marketingtechnieken toe op armoedebestrijding. Hij laat zien waarom de meeste grootschalige overheidssteun niets uithaalt en wat armoedebestrijders kunnen leren van typische marketingstrategieën en -technieken, zoals positionering, segmentering en doelgroepgericht werken.

Het boek 'Marketing tegen armoede' bevat veel case studies en laat ook zien hoe de samenwerking tussen overheid, NGO's en bedrijfsleven verbeterd kan worden. Het is een must read voor iedereen die zich (landelijk en internationaal) met armoedebestrijding en met ontwikkelingssamenwerking bezighoudt.

Specificaties

ISBN13:9789043018753
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:400
Druk:1
Verschijningsdatum:29-4-2010
Hoofdrubriek:Marketing

Expertrecensies (1)

recensie
Marketing tegen armoede
Eric van Arendonk | 2 juli 2010
'Aan de vier miljard armen in de wereld, en aan diegenen die hen helpen om een beter leven te krijgen.' Daar is Marketing tegen armoede van Philip Kotler en Nancy R. Lee aan opgedragen. Wat kan marketing doen aan het armoedeprobleem van de wereld? Hier gaan de auteurs uitvoerig op in. 
Lees verder

Lezersrecensies

4.5 van de 5
2 stemmen
1
1
0
0
0

Over Philip Kotler

Philip Kotler is bijzonder hoogleraar internationale Marketing aan de Kellogg Graduate School of Management van de Northwestern University in Chicago. Hij is auteur en coauteur van onder andere 'Social Marketing', 'Marketing Places', 'The Marketing of Nations' en 'Marketing Management', dat door de Financial Times wordt gerekend tot de 50 beste bedrijfskundige boeken. Kotler was de eerste die is verkozen als Leader in Marketing Thought door de leden van de American Marketing Association. Tevens heeft Kotler belangrijke prijzen toegekend gekregen, zoals de Paul D. Converse Award, De Steuart Henderson Britt Award, de Distinguished Marketing Educator Award, de Prize for Marketin Excellence, de Charles Coolidge Parling Marketing Award en de Marketing Educator of the Year Award. Kotler bezit tevens een ere-doctoraat aan de universiteiten van Stockholm, Zürich en aan de School of Economics in Athene en Krakau.

Andere boeken door Philip Kotler

Over Nancy Lee

Nancy Lee is expert op het gebied van sociale media.

Andere boeken door Nancy Lee

Inhoudsopgave

Dankwoord

Over de auteurs

Woord vooraf

Inleiding

Deel I - Inzicht in armoede: het probleem en de brede oplossingen

Hoofdstuk 1
Waarom armoede iedereen treft

Hoofdstuk 2
Een blik in het vat met bestaande oplossingen

Hoofdstuk 3
Sociale marketing als oplossing

Deel II - Het toepassen van marketingperspectieven en –oplossingen

Hoofdstuk 4
Het segmenteren van de armoedemarkt

Hoofdstuk 5
Het evalueren en prioriteren van doelmarkten

Hoofdstuk 6
Het bepalen van gewenste gedragsveranderingen

Hoofdstuk 7
Inzicht in barrières, baten, en concurrenten van verandering

Hoofdstuk 8
Het ontwikkelen van de gewenste positionering en de strategische marketingmix


Deel III - Zorgen voor een integrale benadering

Hoofdstuk 9
Het ontwikkelen van een sociaal-marketingplan

Hoofdstuk 10
De rol van de publieke sector in de armoedebestrijding

Hoofdstuk 11
De rol van de non-profitsector in de armoedebestrijding

Hoofdstuk 12
De rol van de privésector in de armoedebestrijding

Hoofdstuk 13
Zorgen voor samenwerking tussen de drie sectoren

Register

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Marketing tegen armoede