Cultural Activism Today
the Art Of Over-Identification
Paperback EN 2020 1e druk 9789059730618Samenvatting
Met de publicatie van 'Cultural Activism Today. The Art of Over-Identification' willen de initiatiefnemers een lans breken voor activistische kunstuitingen die durven te provoceren. In het huidige neoliberale politieke klimaat is weinig ruimte voor maatschappijkritische culturele uitingen tenzij ze zich aanpassen aan de wetten van de vrije markt of de afgesproken normen en waarden. Dit boek wil aantonen dat dit doorbroken kan worden met over-identificatie: compromisloos je idealen naleven. In de inleiding gaan de auteurs in op deze strategie. Vijf essays van een interessante mix van schrijvers, filosofen en beeldend kunstenaars belichten vervolgens vanuit verschillende invalshoeken het activisme van de hedendaagse avant-garde.
De tekstbijdragen zijn van Alexei Monroe, Benda Hofmeyer, Dieter Lesage en Boris Groys. Beeldbijdragen zijn opgenomen van Santiago Sierra, Jens Haaning, OMA/AMO, Atelier van Lieshout, Christoph Schlingensief, Martijn Engelbregt, Laibach and Irwin, Michael Moore, Molly Naesbit, Hans Ulrich Obrist en Rirkit Tiravanija.
Initiatiefnemers Gideon Boie en Matthias Pauwels hebben samen onderzoekbureau BAVO opgericht, met als doel het politiek discours binnen de beeldende kunst en architectuur te stimuleren.
Specificaties
Lezersrecensies
Vaak samen gekocht
Anderen die dit kochten, kochten ook
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan

