Op werkdagen voor 23:00 besteld, morgen in huis Gratis verzending vanaf €20
,

Suriname in beeld

Fotografie in Suriname 1845-1975

Gebonden NL 1e druk 9789059960435
Nog niet verschenen, verwacht op 19‑11‑2025
39,99

Samenvatting

Slechts enkele jaren na de uitvinding van de fotografie in 1839 maakte deze nieuwe techniek ook zijn opwachting in Suriname. Rondtrekkende fotografen bezochten Paramaribo en boden hun diensten aan om de bewoners van de stad te portretteren in daguerreotypie, de vroegste vorm van fotogra- fie. Vanaf dat moment kon men zich in Nederland een beter beeld vormen van de verre kolonie in de West.

Na de eeuwwisseling vereenvoudigde de techniek van de fotografie, waardoor ze toegankelijk werd voor amateurfotografen. Een groeiend aantal fotografen trok door het land om foto's te maken op de plantages en in de binnenlanden. Vanaf het midden van de 20ste eeuw verschenen de eerste fotoboeken, waarin de ene keer de mensen van Suriname, dan weer de steden, de plantages, landschappen, architectuur of de infrastructuur centraal stonden.

Dit boek - in samenwerking met fotohistorica Eveline Sint Nicolaas van het Rijksmuseum - schetst de geschiedenis van de Surinaamse fotografie van de vroegste daguerreotypieËn uit 1845 tot en met de kleinbeeld-foto's van de onafhankelijkheidsviering in 1975. De talrijke foto's in het boek geven een prachtig beeld van Suriname in een bepalende periode uit de geschiedenis van het land.

Specificaties

ISBN13:9789059960435
Taal:NL
Bindwijze:gebonden
Aantal pagina's:288
Uitgever:Terra
Druk:1
Verschijningsdatum:19-11-2025
Hoofdrubriek:Kunst en cultuur

Thema classificatie

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Suriname in beeld