Over Corine de Ruiter
Prof. dr. C. de Ruiter is verbonden aan de Universiteit van Maastricht en doet onderzoek naar risicofactoren voor geweld bij kinderen en volwassenen.
De SAPROF is recent ontwikkeld als instrument voor het gestructureerd beoordelen van beschermende factoren voor gewelddadig gedrag. De SAPROF is een checklist die ontworpen is voor gebruik in combinatie met risicotaxatie-instrumenten zoals de HCR-20 en de SVR-20. Op deze manier kan een meer uitgebalanceerde taxatie gedaan worden voor toekomstig (seksueel) gewelddadig gedrag.
Tevens kan meer aandacht worden besteed aan preventie tegen geweld vanuit een positieve insteek. Daar de SAPROF zich richt op het preventieve effect van beschermende factoren, kan het instrument waardevol zijn in de ontwikkeling van positieve risico-communicatie, het opstellen van behandeldoelen en het evalueren van vooruitgang in de behandeling.