Kombi, een Maastrichts jeugddocument

van nu naar vroeger en terug

Paperback NL 2014 1e druk 9789461935359
€ 31,19
Nu besteld, zaterdag in huis
Gratis verzonden

Samenvatting

Kombi was de ultieme jongerensociëteit, opgericht door de paters Jezuïeten die zich eind jaren zestig met overgave storten op het vormingswerk. In Maastricht viel er voor jongeren weinig te beleven. Het uitgaansleven in de stad vonden onze streng Katholieke ouders verderfelijk. Naar dansles gaan was bespreek- baar, maar daarmee hield het vermaak ver op.
Pater van de Ven richtte voor de werkende jeugd de Berchmans Sociëteit op die uiteindelijk hun honk vonden in de Bredestraat. Voor de studerende jeugd was pater Frans Bilsen de pionier van het eerste uur namens de Jezuïeten.
Met veel bloed en tranen werd een bouwval aan de Capucijnengang omgetoverd tot een prachtige uitgaansgelegen- heid voor jongeren, Kombi genaamd.
Van 1969 tot 1980 was Kombi een begrip binnen Maastricht voor De studerende jongeren.
De gloriejaren van Kombi liggen tussen de jaren 69 en 75. Een volledige generatie zette in Kombi de eerste schreden op het liefdespad, was getuige van optredens van groepen als Focus, Golden Earring, Opus en Earth en Fire om er maar eens enkele te noemen.
Kombi was uit je dak gaan, je eerste biertje, gespreksgroepen, jezelf ontdekken en nog veel meer.

Specificaties

ISBN13:9789461935359
Taal:NL
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:186
Uitgever:Limburger.nl/mijnboek
Druk:1
Verschijningsdatum:15-2-2014

Lezersrecensies

Wees de eerste die een lezersrecensie schrijft!

Managementboek Top 100

€ 31,19
Zaterdag in huis
Gratis verzonden

Rubrieken

Producten

    Auteurs

      Trefwoorden

        Artikelen

          Kombi, een Maastrichts jeugddocument