Lees verder


Joost Ardts heeft ruime ervaring als manager, adviseur en trainer. In zijn werk staat de ontwikkeling van medewerkers en organisaties centraal.
Meer over Joost ArdtsHoe zit dat nu eigenlijk?
Feiten en fabels in management
Paperback Nederlands 2014 1e druk 9789490463380Samenvatting
Stel, er moet een besluit genomen worden over het veranderen van de beloningsstructuur van de organisatie. Zodanig dat de vaste beloning lager wordt en aangevuld met een variabel deel. Of dat er een vraag van medewerkers ligt over thuiswerken? Hoe beslist u daar als manager over? U hebt er veel over gelezen maar verkeert toch in onzekerheid over wat te doen. Gaat u af op aannames en veronderstellingen? Gebruikt u deze als leidraad voor het besluit? En wat als die aanname verkeerd blijkt te zijn?
Joost Ardts gaat in dit praktische boek in op 20 vraagstukken waar het management mee te dealen heeft. Hij verdiept zich in de aannames en veronderstellingen, speurt naar de feiten, ontrafelt managementmythes en verwijst ze naar het land der fabelen als ze niet blijken te kloppen.
'De wereld van management drijft sterk op hypes, sociale wenselijkheden en psychologie van de koude grond. Dat is merkwaardig: er is veel effectiviteit en efficiency te winnen door management te baseren op betrouwbare kennis. Maar de dagen van managers die menen zich te kunnen veroorloven op hun natte vinger te koersen in plaats van op 'evidence' zijn geteld. Joost Ardts draagt geweldig bij tot die ontwikkeling.' - Paul Wouters, filosoof en organisatieadviseur
'Effectief management en ontwikkeling van human capital vormt hét fundament onder een gezond bedrijfsmodel, zeker in een professional service firm. Dit boek slaat hiervoor een brug tussen theorie en praktijk en maakt onderscheid tussen feiten en fictie op een breed scala van actuele onderwerpen. Het geeft een originele doorkijk in people management en is daarom relevant voor het hele managementteam.'- Marc Weersink, Finance Director NautaDutilh N.V.
'Een must read voor alle (people) managers. Makkelijk te lezen, met een goede onderbouwing. Met name de tips & tricks zijn erg waardevol. Ik kan niet wachten op de Engelse of Chinese vertaling.' - Ronald Wienholts, Plant Manager China, Tennant company
'Voor eens en voor altijd een antwoord op ieder managementdilemma! Een zeer praktisch boek voor managers.' - Anny Hartstra, directeur Human Resources Arkin
Specificaties
Expertrecensies (2)
Lees verder
Lees verder
Lezersrecensies
Over Joost Ardts
Andere boeken door Joost Ardts
Inhoudsopgave
Thuiswerken werkt
Stelling 1.
Training heeft geen zin, want leidinggevenden worden geboren, niet gemaakt
Stelling 2.
Je kunt nooit te intelligent zijn voor een functie
Stelling 3.
Een visie heeft geen effect op de prestaties van het bedrijf
Stelling 4.
Medewerkers vragen hun best te doen is voldoende
Stelling 5.
Integriteitstesten zeggen niks
Stelling 6.
Een toegewezen mentor werkt beter
Stelling 7.
HRM zorgt voor betere bedrijfsprestaties
Stelling 8.
Hoe meer diversiteit in het team, hoe beter
Stelling 9.
Vrouwen zijn betere leidinggevenden dan mannen
Stelling 10.
Assessments hebben geen voorspellende waarde
Stelling 11.
Variabele beloning zet aan tot prestaties die anders niet waren bereikt
Stelling 12.
De meeste mensen schatten hun eigen prestaties goed in
Stelling 13.
De meeste managers kunnen goed beoordelen
Stelling 14.
De praktijk is de beste leerschool
Stelling 15.
Wat je leert tijdens opleidingen gebruik je in je baan
Stelling 16.
Stimuleren dat meer vrouwen in managementposities komen heeft geen zin
Stelling 17.
Verwacht geen ondernemend gedrag van medewerkers
Stelling 18.
Hoe platter de organisatie, hoe beter
Stelling 19.
Tevredenheid van medewerkers verhoogt de productiviteit
Stelling 20.
Over de auteur
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan