Platform voor business professionals
Filteren
2
Recensies
Recensies van Managementboek zijn onafhankelijk en geverifieerd. Ze komen tot stand in direct contact met onze redactie.
4 resultaten
recensie
Leiderschap
28 september
Vivian Acquah
5-7 minuten leestijd
In The Five Dysfunctions of a Team laat Patrick Lencioni zien waarom sterke teams beginnen bij vertrouwen en eindigen bij gezamenlijke resultaten. Recensent Vivian Acquah bekijkt zijn bekende model vanuit inclusie, culturele intelligentie en leiderschap. Ze laat zien hoe inzicht in teamdynamiek kan bijdragen aan effectievere én inclusievere samenwerking.
recensie
Leiderschap
12 juni
Vivian Acquah
5-7 minuten leestijd
My Boss is A Moron (Mijn baas is een idioot) van Ben Askins raakt een gevoel dat veel professionals kennen, maar niet altijd hardop durven te zeggen. Soms werk je met een manager die niet aansluit bij wie je bent, wat je doet en die jouw kwaliteiten niet herkent. Soms voel je dat jouw inzet niet wordt gezien. Soms merk je dat samenwerking vooral van één kant komt.
recensie
Persoonlijke effectiviteit
30 maart
Vivian Acquah
5-8 minuten leestijd
Vivian Acquah bespreekt in haar recensie van Strong Ground van Brené Brown hoe leiders met zelfkennis, moed en voorbereiding een sterk team bouwen. De recensie laat zien hoe ‘boven de streep’ denken, eerlijke gesprekken en het loslaten van verdedigingsmechanismen leiden tot betere samenwerking en duurzame prestaties.
recensie
Persoonlijke effectiviteit
22 januari
Vivian Acquah
5-6 minuten leestijd
Samenwerken verloopt zelden zonder frictie, zeker niet in complexe teams. In Collaborating with the Enemy onderzoekt Adam Kahane hoe conflicten juist een bron van groei kunnen zijn. Vivian Acquah bespreekt hoe dit boek leiders helpt omgaan met verschil, macht en inclusiviteit op de werkvloer.