Het was de titel die me aantrok om dit boek te bestellen om er een recensie over te gaan schrijven. Die suggereert al dat, door de tegenwind, iemand gemotiveerd werd om naar grotere hoogte te stijgen, zoals dat ook gebeurt met een vlieger. Het boek geeft dan ook een beschrijving van de twee werelden waarin de hoofdpersonage heeft geleefd. Het oude China van voor, tijdens en na Mao en de ontdekkingen van de westerse 'Amerikaanse' wereld. In het boek wordt inzichtelijk gemaakt hoe het oude leven in China de auteur Ping Fu gevormd heeft en wat voor levenslessen ze daaruit heeft getrokken die haar hebben geholpen belangrijke beslissingen in haar leven te nemen. Zoals de keuze voor een studie, haar werk, het opzetten van een bedrijf tot en met de invulling van het moederschap. Verwacht van het boek geen hoogdravende bespiegelingen over managementvraagstukken en hoe die werden opgelost.
Het is bovenal een soort biografie. Maar een die knap geschreven is en waar tal van boeiende teksten in staan, zoals: 'Soms doe je dingen in het leven waarvan je later zult inzien dat het verkeerd was en zul je jezelf daarom haten. Maar zelfs dan moet je weten dat je kostbaar bent. Dat hoef je niet verdienen; het is je geboorterecht.' Maar ook 'Kwetsbaarheid is de bron van verbondenheid, liefde en verandering.' Het boek leest zeer plezierig en is wat mij betreft een heerlijk boek om tijdens een vakantie mee te nemen en in een zucht uit te lezen (dat overkwam mij ook).
Over Dick Bos
Dick Bos (1958) studeerde onder andere Rechten aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en Bedrijfskunde aan de NCOI Business School (MBA). Daarnaast voltooide hij naast tal van managementcursussen de opleiding tot gecertificeerd compliance officer bij het NIBE-SVV. Hij is nu werkzaam bij Rijkswaterstaat.