U heeft gezocht op 9789462720602. Het product dat u zocht is niet meer in die editie leverbaar en is vervangen door de onderstaande editie.
,

Coachen met Voice Dialogue

handboek voor begeleiders

Paperback Nederlands 2025 5e druk 9789462724617
Gratis verzonden | Op voorraad | Vandaag voor 23:00 besteld, morgen in huis

Samenvatting

Dé gids voor begeleiders die werken met Voice Dialogue

Voice Dialogue is een krachtige, ervaringsgerichte methode die steeds meer terrein wint onder coaches, therapeuten en andere professionele begeleiders. De methode start vanuit een helder uitgangspunt: ieder mens bestaat uit meerdere 'ikken' of subpersonen - zoals de Pleaser, de Perfectionist of Pusher. Vaak nemen deze ikken onbewust de regie over ons leven, wat tot gevolg heeft dat we verstrikt raken in vaste patronen en automatische reacties die ons belemmeren in plaats van helpen.

In dit vernieuwde, toegankelijke en inspirerende handboek nemen Judith Budde en Karin Brugman je stap voor stap mee in de wereld van Voice Dialogue. Met levendige voorbeelden uit hun praktijk, heldere uitleg en concrete handvatten, maken ze duidelijk hoe je deze respectvolle en speelse methode effectief inzet in je begeleiding.

Coachen met Voice Dialogue is dé gids voor iedereen die deze respectvolle, effectieve en speelse methode wil leren toepassen: coaches, loopbaanadviseurs, therapeuten, supervisoren en andere begeleiders.

Trefwoorden

Specificaties

ISBN13:9789462724617
Taal:Nederlands
Bindwijze:paperback
Aantal pagina's:240
Druk:5
Verschijningsdatum:8-7-2025
Hoofdrubriek:Psychologie

Expertrecensies (1)

recensie
Coachen met Voice Dialogue
Annett Keizer | 22 augustus 2016
Als mens ben je niet één persoon, maar besta je uit verschillende ikken. Coaches, psychologen en andere begeleiders kunnen met elke ‘ik’ in gesprek gaan en met de cliënt ontdekken uit welke aspecten een persoonlijkheid bestaat.
Lees verder

Lezersrecensies

5.0 van de 5
2 stemmen
2
0
0
0
0

Interviews en artikelen (3)

interview
Judith Budde: ‘Je bent de vroedvrouw van het herontdekken van kanten van de cliënt’
Bastiaan van Gils 26 augustus 2016 Voice Dialogue is een ervaringsgerichte methode die steeds bekender wordt onder coaches in Nederland. Judith Budde en Karin Brugman schreven er een boek over: Coachen met Voice Dialogue. Een gesprek.
preview
Preview - Coachen met Voice Dialogue
Judith Budde 18 augustus 2016 Coachen met Voice Dialogue is het eerste Nederlandstalige handboek over Voice Dialogue. Judith Budde en Karin Brugman presenteren op levendige wijze hoe je kunt werken met deze methode. Een preview.
opinie
Geboekstaafd - De top 3 van Judith Budde
Nienke van Oeveren 10 mei 2016 Judith Budde is directeur van Opleidings- en Conferentiecentrum het Balkon in Vasse. Ze begeleidt teams, coacht directies en professionals en is expert op het gebied van Voice Dialogue, waarover ze opleidingen, retraites en lezingen geeft. Ze vertelt over haar top 3.

Over Judith Budde

Judith Budde is directeur van de Voice Dialogue Academie (onderdeel van Opleidingscentrum het Balkon in Zutphen). Ze is ruim 20 jaar Voice Dialogue opleider en werkt tevens als coach. Judith is co-auteur van de boeken ‘Drama in bedrijf’, van de bestseller ‘Ik (k)en mijn ikken’ en van ‘Coachen met Voice Dialogue’. Ook maakte ze de demonstratie- en podcastserie ‘Voice Dialogue bij verlies en rouw’.

Andere boeken door Judith Budde

Over Karin Brugman

Karin Brugman (1968) werkt sinds 2008 als zelfstandige in haar praktijk De Onderstroom. Daarin coacht ze leidinggevenden, medewerkers en expats in organisaties en het bedrijfsleven. Ook begeleidt ze stellen die hun relatie willen verbeteren of daarin vastgelopen zijn. Karin is tevens opleider bij de Voice Dialogue Academie waarin zij samen met Judith Budde, coaches en trainers opleidt in het werken met Voice Dialogue. Ze studeerde Algemene Sociale Wetenschappen in Utrecht en tijdens haar studie is werkt ze als vrijwilliger bij de Kindertelefoon Utrecht. Hier zet ze haar eerste stappen in het trainersvak. De verdere knepen van het vak leert ze bij KPCgroep, een bureau voor onderwijsondersteuning en later bij trainingsbureau De Boertiengroep waar zij negen jaar werkt. In die periode maakt ze via Lex Mulder kennis met psychodrama, waarin je de essentie van een vraag verbeeldt in spel in plaats van woorden. Daarbij ontdekt ze ook Voice Dialogue.  Gegrepen door deze respectvolle, speelse en liefdevolle benaderingswijze reist zij naar de grondleggers  in de USA: Hal en Sidra Stone en volgt bij hen diverse trainingen.  

Andere boeken door Karin Brugman

Inhoudsopgave

Inleiding en opzet van dit boek

Hoofdstuk 1 De geschiedenis van Voice Dialogue
De mens als een verzameling subpersonen
De grondleggers: een ontmoeting tussen dr. Hal Stone en dr. Sidra Winkelman
De ontdekking
Het ontstaan van een theorie: de Psychologie van de ikken
Het ontstaan van de Voice Dialogue-methode

Hoofdstuk 2 De Psychologie van de Ikken
Het begint allemaal met kwetsbaarheid
Het Innerlijke Kind
Primaire Ikken: beschermers van het Innerlijke Kind
In de schaduw: verstoten ikken
In de knel
Het Innerlijke kind groeit niet op
Je primaire en verstoten ikken omhelzen

Hoofdstuk 3 De essentie van de Voice Dialogue-methode
Wat is het Bewuste Ego Proces?
Transformatie op drie niveaus
Niveau 1: Subpersonen leren kennen
Niveau 2: Het Gewaarzijn activeren
Niveau 3: In het midden vertoeven: het Bewuste Ego Proces
Een voorbeeld: Mariëlle
Niveau 1: Subpersonen leren kennen
Niveau 2: Het Gewaarzijn activeren
Niveau 3: In het midden vertoeven: het Bewuste Ego Proces
Wanneer (niet) met Voice Dialogue werken?

Hoofdstuk 4 Faciliteren: de opbouw van een sessie
De intake
Hoe introduceer je Voice Dialogue?
De stappen van een Voice Dialogue-sessie
De stappen van een Voice Dialogue-sessie

Hoofdstuk 5 Faciliteren: het proces
Subpersonen ontmoeten: identificeren
De doelen
De houding van de facilitator
De aanpak van het gesprek met een subpersoon
Wat kun je nog meer tegenkomen in een sessie?
Ontwikkelen van een Bewust Ego Proces: disidentificeren
De doelen
De aanpak van het gesprek op de middenstoel
Werken met het Gewaarzijn: observeren
De doelen
De aanpak van het gesprek vanuit het Gewaarzijn
Persoonlijk leiderschap: het Bewuste Ego Proces versterken

Hoofdstuk 6 Werken met verschillende soorten ikken
Primaire ikken
Primaire ikken herkennen
Faciliteren van een primaire ik
Poortwachters
Poortwachters herkennen
Faciliteren van een poortwachter
Verstoten ikken
Verstoten ikken herkennen
Faciliteren van een verstoten ik
Onontwikkelde subpersonen
Innerlijke kinderen
Innerlijke kinderen herkennen
Faciliteren van een Innerlijk Kind
De Innerlijke Criticus
Het ontstaan van de Innerlijke Criticus
De Innerlijke Criticus herkennen
Faciliteren van de Innerlijke Criticus

Hoofdstuk 7 Werken met dromen en dagdromen
Over dromen
Dromen en Voice Dialogue
Werken met dromen in een sessie
Over dagdromen

Hoofdstuk 8 De facilitator
Wanneer ben je een goede facilitator?
Zelf gefaciliteerd worden
Je sensitiviteit voor energie ontwikkelen
Faciliteren vanuit de middenpositie
Bindingspatronen in een sessie herkennen
Balanceren tussen polariteiten
Vertrouw op de creatieve oplossingen van het Bewuste Ego Proces

Hoofdstuk 9 Voorbeelden uit de praktijk
Joanne
Yvette

Tot besluit
Literatuur
Noten
Register
Dankwoord
Over de auteurs
Opleidingsmogelijkheden

Managementboek Top 100

Rubrieken

Populaire producten

    Personen

      Trefwoorden

        Coachen met Voice Dialogue