

Belia van den Berg heeft zich gespecialiseerd in gedrag en dynamiek in teams, met name in innovatieve omgevingen. Vanuit Genius Groups en Oceantree adviseert zij organisaties en teams. Eerder werkte zij als adviseur en business unit manager bij een groot adviesbureau. Zij is coauteur van 'IMPACT', een boek over Large Scale Interventions. Haar proefschrift, 'Net het echte leven' gaat over teamdynamiek. U kunt contact met haar opnemen via belia@geniusgroups.nl.
Meer over de auteursIMPACT
De kracht van groepsdialoog bij succesvolle organisatieverandering
Gebonden Nederlands 2004 9789023240785Samenvatting
De wereld verandert snel. De complexiteit neemt toe door ontwikkelingen als globalisering, snelle technologische verandering, internationale economische integratie en individualisering.
Ook organisaties worden met deze fundamentele veranderingen geconfronteerd en hebben moeite deze trends te volgen. Organisatievraagstukken en organisatieverandering worden complexer en grootschaliger. De klassieke veranderaanpakken blijken vaak niet meer te werken. Het is noodzakelijk om meer invalshoeken bij verkenning en oplossing te betrekken om draagvlak te creëren bij een grote groep van kritieke belanghebbenden, om versnelling aan te brengen in besluitvormingsprocessen en om mensen zelf betekenis te laten geven aan hun eigen toekomst.
In dit boek wordt de lezer meegenomen in de wereld van de Accelerated Solutions Environment, een beproefde methode van grote-groepsinterventie. Deze vernieuwende aanpak heeft veel vooraanstaande organisatie geholpen bij het realiseren van hun complexe veranderingen.
Specificaties
Inhoudsopgave
1. Onze passie
Deel 1 - Context
2. De enige constante factor
3. Veranderen doe je niet alleen
4. Verschil moet er zijn
Deel 2 - Concept
5. De kern van de zaak
Deel 3 - Thema's
6. Verschillende brillen
7. Van begin tot eind
8. Samen bouwen
9. Begrijpen en begrepen worden
10. Spelen met speelruimte
11. Cruciaal, toch onzichtbaar
12. Een dynamisch draaiboek
13. Kracht
14. ASE is topsport
15. Het theater.
16. Stimu-leren
17. De rijkdom tastbaar
Deel 4 - Cases
18. Praktijkvoorbeeld - Liberalisering van de energiemarkt: ga er maar aan staan
19. Praktijkvoorbeeld - Strategie laten werken
Bijlagen
Rubrieken
- Advisering
- Algemeen management
- Coaching en trainen
- Communicatie en media
- Economie
- Financieel management
- Inkoop en logistiek
- Internet en social media
- IT-management / ICT
- Juridisch
- Leiderschap
- Marketing
- Mens en maatschappij
- Non-profit
- Ondernemen
- Organisatiekunde
- Personal finance
- Personeelsmanagement
- Persoonlijke effectiviteit
- Projectmanagement
- Psychologie
- Reclame en verkoop
- Strategisch management
- Verandermanagement
- Werk en loopbaan