
Lees verder
Stephan Obdeijn is onderwijskundige. Hij is partner bij ECM Performance, ROI Certified Professional en betrokken bij veel evaluatie- en effectmetingsvraagstukken en -projecten.
Meer over de auteursOrganisaties in de VS stellen voor ongeveer 4% van de leerinterventies vast of ze bijdragen aan de organisatiedoelstellingen. In Nederland is dat waarschijnlijk niet meer dan 1%.
Als we weten dat:
- organisaties die structureel hun prestaties en processen evalueren beter presteren dan bedrijven en organisaties die dat niet doen
- we in Nederland meer dan 1,5 miljard euro hebben besteed aan bedrijfsopleidingen,
Hoe kan het dan dat organisatie en hun managers vaak veel tijd én geld investeren in het leren en ontwikkelen van hun medewerkers zonder dat ze weten wat dit eigenlijk oplevert?
Wij hebben de afgelopen jaren veel collega’s gesproken die het lastig vinden een goede evaluatie voor hun leerinterventies op te zetten en uit te voeren. ook zien we dat zowel HRD-ers als (lijn)managers het niet altijd ‘handig’ vinden om het resultaat van leerinterventies zichtbaar te maken. Steken we onze kop liever in het zand?
Met dit boek geven Stephan Opdeijn en Metteke Lubberts concrete handvatten en voorbeelden voor HRTD-professionals die het rendement van hun inspanningen zichtbaar willen maken. Centraal staat hierbij de methode van het Effectmetingsplan. Deze methode is de afgelopen tien jaar in verschillende bedrijven en projecten toegepast en doorontwikkeld. Ervaringen, nieuwe inzichten en ontwikkelingen zijn in een update van dit boek verwerkt.
We dagen HRD-ers met dit boek uit om een stap te maken! Haal je kop uit het zand!