Inhoud van het Heelal
Pril filosofisch essay
Paperback NL 2014 1e druk 9789402121803Samenvatting
Een ernstige poging van een dertienjarige om vooral voor zichzelf een samenhangend en zinvol, dus officieel ogend, antwoord te formuleren voor de verwondering over het eigen bestaan te midden een overweldigende wereld. De motivatie is niet anders dan die van de volwassenen die op hun niveau een theorie van alles pogen te vormen.
De evolutiegedachte samen met die van de exploratie van de ruimte was voldoende levendig bij de jeugd, ook al vanwege de educatieve prentjes die in die tijd bij elke reep chocolade van het merk `Jacques zaten.
Terugblikkend op dit geheel vanuit een volwassen denkkader lijkt onderhavig werkje wel een afspiegeling van de tijd toen het katholieke conservatisme het moest afleggen tegen het opkomend wetenschappelijk positivisme. Als puberend leerling aan een gymnasium zat men in de jaren vijftig tussen hamer en aambeeld. Een hoofd vol eigen ideeën boven het conservatief maaiveld uit steken hield fatale risico s in voor heden en toekomst. Maar deze leerling van het tweede leerjaar Grieks-Latijn wist zijn moderne kennis over het heelal, ontstaan van het leven en eigen nieuwe ideeën in een aanvaardbare godsdienstig aandoende verpakking te steken.
Specificaties
Lezersrecensies
Vaak samen gekocht
Anderen die dit kochten, kochten ook
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan