
Dr. mr. Karin Manuel heeft vanaf 1999 verschillende rollen vervuld op het terrein van HRM bij diverse organisaties in de non-profitsector.
Meer over Karin ManuelFuturing organisations for millennials
Een HRM-perspectief op aantrekkelijk werkgeverschap voor Millennials
Paperback Nederlands 2017 1e druk 9789491743658Samenvatting
Dit boek gaat over een steeds grotere groep op de arbeidsmarkt. Het zijn de millennials, geboren tussen 1980 en 2000. Over 10 jaar vormen zij maar liefst 75% van de totale beroepsbevolking. Millennials kiezen primair voor uitdagend werk en niet voor een werkgever.
Daarom is het voor werkgevers een uitdaging om millennials aan zich te verbinden. Millennials laten zich niet verleiden door een mooi salaris. Zij willen opleidings- en ontwikkelmogelijkheden en ontvangen graag continu feedback. 'Lifelong learning' is voor millennials 'a way of life'. Zij zoeken coaching en inspiratie in leidinggevenden en werken bij voorkeur op een informele manier samen in een platte organisatie.
Veel organisaties hebben nog een lange weg te gaan, willen zij voor millennials een aantrekkelijke werkgever zijn. Organisaties hebben millennials keihard nodig om toekomstbestendig te zijn en te blijven. De komst van hoogopgeleide millennials in organisaties verandert de dynamiek op de werkvloer. Millennials doorbreken de status quo, zijn wegbereiders, voor de generatie na hen én voor hun voorgangers! De vraag wat organisaties kunnen doen om een aantrekkelijk werkgever voor millennials te zijn, is daarom actueel en speelt in dit boek de hoofdrol.
Specificaties
Lezersrecensies
Interviews en artikelen (2)
Over Karin Manuel
Inhoudsopgave
1. Millennials in de schijnwerpers
1.1 Aantrekkelijk werkgeverschap
1.2 Kenmerken millennials
2. Aantrekkelijk werkgeverschap voor millennials
2.1 Autonomie in het werk
2.2 Ontwikkelen, leren en groeien
2.3 Prettige werksfeer met een moderne manier van werken
3. Organisatieverandering door de millennialgeneratie
3.1 Hiërarchie belemmert millennials
3.2 Millennials zien de klassieke manager graag gaan
3.3 Help millennials uit de mangel!
4. Millennials floreren in moderne organisaties
4.1 De holacratie
4.2 De netwerkorganisatie
4.3 De cocratie
5. Hrm-essenties
5.1 Connecting talenten
5.2 Workcrafting & jobshaping
5.3 Performancebuilding
5.4 De rol van hrm in moderne organisaties
Nabeschouwing
De aard en aanpak van het onderzoek
Literatuur
Overige bronnen
Over de auteur
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan