

Paul Scheffer (1954) was correspondent in Parijs en Warschau, maakte televisieprogramma’s voor de VPRO, was bijzonder hoogleraar grootstedelijke vraagstukken aan de UvA en hoogleraar Europese Studies aan de Universiteit van Tilburg.
Meer over Paul SchefferDe dag na de bevrijding
Een drieluik over Europa
Gebonden Nederlands 2026 1e druk 9789044656398Samenvatting
Paul Scheffer beschrijft indringend het einde van de naoorlogse tijd waarbij hij zich laat leiden door vijftig jaar schrijven en reizen, ontmoetingen en debatten. Zo ontstaat er een ideeëngeschiedenis die verweven is met een ervaringsgeschiedenis.
Of het nu gaat over de oorlogen van deze tijd, over de ontwrichting van onze democratieën of over de strijd rond de koloniale herinnering – telkens wordt wat ons momenteel overweldigt geplaatst in een lange lijn. Scheffer verheldert de grote kwesties die zich aandienen nu Europa wordt gemangeld tussen Rusland, China en ook Amerika.
De dag na de bevrijding is een uniek en indrukwekkend tijdsdocument dat het verleden ordent om onze tijd beter te begrijpen en een hoopvolle richting te vinden op een moment dat heel ons fundament kraakt.
Trefwoorden
Specificaties
Lezersrecensies
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan





