
Lees verder
Prof.dr. Marc Slors (1966) is hoogleraar cognitiefilosofie aan de Radboud Universiteit Nijmegen.
Meer over Marc SlorsHersenwetenschappers en filosofen ruziën de laatste jaren over de vraag of vrije wil nu wel of niet bestaat. Kunnen we de speculaties van de wijsbegeerte eindelijk vervangen door gedegen gemeenschappelijke kennis? Of spreken de hersenonderzoekers voor hun beurt en zijn filosofische vagen niet te herleiden tot uitspraken over synapsen en neuronen?
'Dat had je gedacht!' geeft een antwoord op de vraag wat we aan moeten met de resultaten van de hersenwetenschap. Marc Slors biedt daarbij het beste van beide werelden. Hij voert de lezer langs recente ontwikkelingen op het terrein van de neuronpsychologisch onderzoek. Tegelijkertijd verbindt hij de resultaten van dat onderzoek met een breder scala aan vraagstukken uit de filosofie dan alleen het probleem van de vrije wil.
De conclusie van Slors is dat de resultaten van het hersenonderzoek niet zo radicaal tegenover onze zelfervaring staan als men vak beweert. Hersenwetenschap verandert onze kijk op de rol van bewustzijn. Daarmee sluit het aan bij belangrijke inzichten over besluitvorming, wilszwakte en zelf-interpretatie. Maar het zegt zo goed als niets over vrije wil.
Heb je jouw boeken niet meer nodig?
Als je jouw studieboeken gekocht hebt bij hanzestudybook.nl, kun je geselecteerde titels moeiteloos terugverkopen aan Noordhoff. Geen vragen, geen gedoe en lekker duurzaam.
Een AI-book is niet een boek dat geschreven is door AI maar een boek dat verrijkt is met AI. Het maakt de inhoud van een boek interactief via WhatsApp, zodat je ermee kunt chatten. Zie het als een razend slimme assistent die het boek perfect begrijpt en er alles uit onthouden heeft. Jij kunt deze assistent alles vragen. Vraag bijvoorbeeld hoe je iets kunt toepassen op jouw persoonlijke situatie, om een korte samenvatting, of wat de belangrijkste inzichten zijn. AI-books zijn alleen te gebruiken via WhatsApp, je hoeft er geen aparte app voor te installeren.
Meer informatie over AI-books