

Jeroen Brouwers, geboren op 30 april 1940, brengt zijn kindertijd door in Indië. Na de Japanse invasie belandt hij in het Japanse interneringskamp Tjideng.
Meer over Jeroen BrouwersJoris Ockeloen en het wachten
Paperback Nederlands 2015 11e druk 9789025444976Samenvatting
In een kraamkliniek wacht Joris Ockeloen op de geboorte van zijn kind. Hij raakt in een droomtoestand waarin hij zich lijfelijk herplaatst weet op locaties en in situaties uit zijn jeugd. Realiteit en droom verstrengelen zich. Het heden wordt door het verleden bepaald. Alle liefde mondt uit in eenzaamheid en illusie in teleurstelling.
Deze roman, Brouwers’ eerste, werd bekroond met de Vijverbergprijs, om ‘daarmee recht te doen aan de uitzonderlijke kwaliteiten waarvan de schrijver blijkt geeft’ en omdat het werk zelf ‘het predicaat meesterlijk verdient’ (juryrapport).
Trefwoorden
roman literatuur psychologie existentialisme identiteit wachten eenzaamheid vader-zoon relatie herinneringen angst huwelijk geboorte tijd stilte jeugdherinneringen machteloosheid bewustzijnsstroom schuld illusie verantwoordelijkheid wanhoop medicalisering droom isolement communicatie autoriteit
Trefwoorden
Specificaties
Lezersrecensies
Inhoudsopgave
U kunt van deze inhoudsopgave een PDF downloaden
Een zeldzaam gaaf en ongehavend exemplaartje 18
Alles is voorlopig definitief 44
Mag ik een graf van u? 64
De muur voor de woorden 83
Harba, Harba Lorifa 103
Papagena 122
Een zwarte ooievaar 149
Vaak samen gekocht
Anderen die dit boek kochten, kochten ook
Rubrieken
- advisering
- algemeen management
- coaching en trainen
- communicatie en media
- economie
- financieel management
- inkoop en logistiek
- internet en social media
- it-management / ict
- juridisch
- leiderschap
- marketing
- mens en maatschappij
- non-profit
- ondernemen
- organisatiekunde
- personal finance
- personeelsmanagement
- persoonlijke effectiviteit
- projectmanagement
- psychologie
- reclame en verkoop
- strategisch management
- verandermanagement
- werk en loopbaan